Oravice-ubytovanie, informácie, službyOravice-ubytovanie, informácie, službyOravice-ubytovanie, informácie, služby
Ubytovanie, informácie, služby
Oravice-slovenská verzia Oravice-english version
Hľadať na www.oravice.info

Oravice - vodné športy, plávanie

Najväčším lákadlom Oravíc je geotermálna voda s teplotou 58°C, vyvierajúca z 1611 m hlbokého vrtu. Oravice sú jedinou lokalitou na Orave s prírodnou geotermálnou vodou.
Meanderpark
Relaxačný vodný svet s geotermálnou vodou ponúka 2 bazény s termálnou vodou o teplote 35 až 38°C, vírivku, štýlovú reštauráciu, bar s výhľadom na impozantné Západné Tatry-Roháče. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami ako sú perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, chrliče, masážne trysky, masážne lehátka, Whirpool bazény. Bazény sú v prevádzke 12 mesiacov v roku! V areáli sa nachádzajú šatne, reštaurácie, bistro, kaviareň, záhradná kaviareň, veľký športovo - relaxačný bazén, veľký a malý relaxačný bazén, ochladzovací bazén, masážna miestnosť. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami ako sú umelé vlny, plavecká časť, perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, chŕliče, masážne trysky Súčasťou vybavenia aquaparku sú lehátka.
Meander Park thermal
Veľký bazén (512 m2) je naplnený krištáľovo čistou termálnou vodou bohatou na minerály. Je dostatočne veľký na plávanie a obsahuje viacero trysiek pre rozmasírovanie akýchkoľvek svalových bolestí. Bazén je rozdelený na vnútornú a vonkajšiu časť, ktoré sú medzi sebou prepojené príplavom. Voda v ňom dosahuje teplotu 36° C.
Menší bazén (80 m2) je naplnený prírodnou termálnou vodou a je priam ako stvorený na leňošenie. Je tak isto rozdelený na vnútornú a vonkajšiu časť a teplota vody v ňom dosahuje príjemných 38° C.
Kontakt:
Meander Park s.r.o., M.R.Štefánika 1821, 026 01 Dolný Kubín
Tel./fax: 043/ 586 47 55
E-mail: meander@meanderpark.com
Web: www.meanderpark.com
Oravská priehrada
Vodná nádrž Oravská priehrada je najvyhľadávanejším turistickým centrom hornej Oravy, ktorá sa podľa miestnej rieky nazýva Biela Orava. Oravská priehrada so svojimi strediskami, z ktorých najznámejšie je Slanická osada, dáva možnosti pre rozvíjanie mnohých vodných športov ako vodné bicyklovanie, člnkovanie, potápanie, vodné lyžovanie windsurfing, jachting a iné. Príjemným spestrením môže byť plavba výletnou loďou na Slanický ostrov, ktorý je pozostatkom jednej zo zatopených obcí - Slanica. Na ostrovčeku sa nachádza kostol Povýšenia sv. kríža, v ktorom je umiestnené múzeum ľudovej plastiky a maľby, diela neznámych ľudových rezbárov a kamenárov z minulých storočí.
Oravská priehrada
Kontakt:
ICN,a.s., Nábrežie 1038, 029 01 Námestovo
Tel./fax: 043/552 37 77
E-mail: icn@orava.sk
Web: www.orava.sk
Oravice-ubytovanie